Govori pisac u ovoj knjizi o šejtanskim spletkama i putevima zaštite od njih.
Author: Ibn Kajim el Dževzije
Reveiwers: Grupa daija
Drugo poglavlje knjige Svjetlost sunneta i tame novotarija. Izdvojeno je zbog bitnosti.
Author: Ahmed ibn Hanbel
Reveiwers: Grupa daija - Muhamed Porča
Translators: Emir Demir
Komentar akide Ehli sunneta vel džemata u obliku pitanja i odgovora.
Author: Hafiz ibn Ahmed el Hakemi
Odlična knjiga koja je obuhvatila mnogo temi islamskog sadržaja od akide preko nauka Kur'ana pa do hadisa. Preporučujemo je svim uzrastima i specijalizacijama.
Author: Muhamed Ali Fethullah
Publisher: Visoki Sadijski komitet za pomoć Bosni i Hercegovini
Source: http://www.islamhouse.com/p/317
Nije potrebno naglašavati potrebu za knjigom kakva je ova ovdje, u svakom vremenu i mjestu, a posebno ovdje kod nas u Bosni. Iman i vjerovanje sa takvalukom i bogobojaznošću su svakom muslimanu neophodni i nužni, a licemjerstvo i nifak kao i griješenje su krajnje opasni i zlokobni.
Author: Seid ibn Ali ibn Vehf el Kahtani
Reveiwers: Muhamed Porča
Translators: Emir Demir
Publisher: Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Ova knjiga sadrži određeni broj primjera iz kojih vidimo međusobno poštivanje i uvažavanje između Ehli-bejta i ashaba. Kao za primjer uzimamo imama Aliju, radijellahu anhu, koji je na mnogo mjesta pohvalio i uvažavao ashabe poput Ebu Bekra, Omera, Osmana i drugih.
Translators: Nedim Haračić
Publisher: Centar za istraživanja u Meberri